30 Nisan 2008

Işıklar içinde yat...

Sabahtan beri, yakamda o pırıl pırıl gençliğinin simgesi resmin ile - boğazımda kocaman bir düğüm - adımladım adliye koridorlarını. Seni tanımıyordum ama önce meslektaşın sonra bir "insan" olarak diliyorum ki bu cahillik, bilinçsizlik, bu duyarsızlık son bulsun. Avukat sadece "avukat"tır.

18 yorum:

 1. Kamu görevi üstlenmiş olan avukatlara, görevlerinden dolayı yapılan saldırıları kınıyorum, kınıyorum, kınıyorum.
  Avukatlık mesleğini toplumumuza anlatamadığımız ve mesleğimiz hakkında güvensizlik uyandıran kişileri aramızdan söküp atamadığımız sürece, böyle acı olaylar hepimizin başına gelebilir.
  "Görevimizi yaparken “kimseye, ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiç bir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı”Molierac.

  YanıtlaSil
 2. bu tip olayların sonu olur inşallah.. duyarlı arkadaşım benim..

  YanıtlaSil
 3. çok yazık..böyle değerler bir bir yitip gidiyor işte.Allah annesine babasına sabır versin..sizinde sevenlerininde başı sağolsun...

  YanıtlaSil
 4. Cok yazik cok! Yeri cennet olsun!

  YanıtlaSil
 5. Seninle aynı üzüntüyü paylaşıyorum Sevgili Defne. Hiçbirimiz kendi kişisel işlerimiz, hırslarımız için düşmüyoruz başkalarının peşine. Kimsenin malında mülkünde özgürlüğünde gözümüz yok bizim. Sadece yasalar çerçevesinde müvekkillerimizin menfaatini korumaya çalışıyoruz. Ve sadece vekiliz biz...Kimsenin anlayamadığı bu.

  Asıl düşünülmesi gerekenlerden biri de, insanların "avukat öldürecek" kadar çıldırmış olmasıdır.Ekonomimizin nasıl da şahane olduğunu anlatanlar ve bu muhteşem ekonomik istikrar bozulmasın diye oy verenler, gelinen noktadan ve piyasada yaşanan gizli krizden sonuna kadar sorumludurlar. Hacze gittiğinizde insanlar 100 lira bile nakit para bulup veremez haldeler.

  Hepimiz aynı yerde, aynı geminin içindeyiz.Birini yakan ateş herkese sıçrıyor. Var mıdır bir ders alan?

  Genç meslektaşımız dilerim son kaybımız olur...

  YanıtlaSil
 6. çok çok büyük bir acı. çok anlamsız ve çok yazık. dilerim benzer olaylar asla tekrarlanmaz, böyle değerler boşuboşuna kaybedilmez. dilerim huzur içinde yatsın, mekanı cennet olsun...

  YanıtlaSil
 7. Yazık, çok yazık ve çok acı bir durum.
  Ailesinin durumunu düşünmek bile içimi burkuyor ki onların yaşadığı kimbilir nasıl bir acıdır.
  Mekanı cennet olsun. Bu cahillik artık son bulsun.

  YanıtlaSil
 8. Görevini yaparken öldürülen bir genç. Ruhu şad olsun. Allah ailesine sabır versin. Siz avukatlar için en zor ve riskli olanı böyle, işyeri ve evlere haciz için gitmeniz galiba. İki taraf için de çok kötü.

  YanıtlaSil
 9. Çok yazık, gencecik bir insan. Diğer yanda dağılmış bir aile... Hukuk camiasına başsağlığı dilerim :( Çok yazık...

  YanıtlaSil
 10. Cok uzuldum Defne'cigim,
  Allah mekanini cennet yapsin, sizlere ve ailesine de sabirlar.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 11. özellikle bizim ülkemizde yüksek okul okumuş insan sayısı çok önemli olmalıyken,insan canı da o kadar önemsiz....
  böyle boşu boşuna yiten yaşamlar yalnızca bizim ülkemizde oluyor ne yazık....

  YanıtlaSil
 12. böyle anlamsızca bir son.çok üzüldük çok.meslektaşlarının ve sevenlerinin başı sağolsun.yakınlarına Allah sabır versin..

  YanıtlaSil
 13. Çok etkilendim, yüreğim parçalandı. Bir insan o kadar zor büyüyor ki, hele de zorluklar içinde bir şeyler başarmış ve bir yerlere hakederek, yokluklar içinde gelen insanlara böyle haksızlıklar, kalleşlşkler yapıldığı zaman dayanamıyorum. Ailesine sabırlar diliyorum.
  Ablam icra memuru ve bu olay yüreğimi iki kat burktu. Lanet olasıca pencereci madem iflas edecektin, niyetin de vardı intihar etmeye...ne demeye sessiz sedasız başına dayamadın o tabancanı...ahhh ahhh!

  YanıtlaSil
 14. merhaba benim eşimde ankarada avukat bu olaydan dolayı o kadar üzgünüz ki. Çok yazık oldu Allah ailesine sabır versin

  YanıtlaSil
 15. Ülkenin ve insanların içinde bulunduğu durumun yansıması bu olay...
  Her şey güllük gülistanlık (!)insanlar çok mutlu,huzurlu ruh sağlıkları yerinde...geleceğe umutla bakıyoruz!!!!

  YanıtlaSil
 16. Tüm hukuk camiasının ve avukatların başı sağolsun:(

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails